Cesta ke kořenům architekta Bohuslava Fuchse přivedla do Všechovic skupinu studentů brněnské techniky. Rodnou obec autora několika stovek vynikajících realizací tak navštívili i studenti z Madridu, Lisabonu a z Kaunasu.

IMG_1810

Studenty tří fakult brněnské techniky doprovázeli ve středu 15. října 2014 kromě jejich učitelů také farář Vratislav Kozub a starosta obce Radovan Mikuš.

Cílem odborné exkurze byla návštěva v červnu letošního roku otevřené Výstavní síně architekta Bohuslava Fuchse. „Byl to pro mně výjimečně příjemný zážitek, při kterém jsem nevnímal plynutí času” komentoval návštěvu expozice jeden z účastníků – architekt Petr Novák.

IMG_1817

Exkurze směřovala rovněž do kostela Nejsvětější trojice, právě rekonstruovaného všechovického zámku a k náhrobku rodiny Fuchsových na obecním hřbitově, jehož autorem je rovněž architekt Bohuslav Fuchs – přední český avantgardní architekt, umělec a urbanista, profesor a emeritní děkan Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně.

IMG_1807

Odbornou exkurzi zaštítila univerzita při příležitosti oslav 115 let VUT, 95 let školy architektury v Brně a 119. výročí architekta Bohuslava Fuchse.

IMG_1831

Odbornou část exkurze zajistili autoři expozice – docent Jiří Palacký, který pohovořil o konceptu a vzniku expozice a profesor Jan Sedlák, který pohovořil o životě, tvorbě a o historických souvislostech, ve kterých dílo architekta Fuchse vznikalo.

doc. Ing. arch. Jiří Palacký, Ph.D.
spoluautor projektu

Reklamy